Житейские истории


Украинская Баннерная Сеть


Офіційний сайт Артемівської міської радиЗвітували пошуковці району


Автор статьи Ігор Корнацький, старший науковий співробітник краєзнавчого музею, консультант проекту «Заповідаємо вам пам’ять».
Дата публикации 8 мая 2013 года

Напередодні свята Перемоги в Артемівському районі відбулися підсумкові заходи за проектом «Заповідаємо вам пам’ять», який реалізується Еколого-культурним центром «Бахмат» у співробітництві з Артемівським краєзнавчим музеєм та за підтримки Міжнародної громадської організації «Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність».
Протягом року були проведені архівні дослідження та запис спогадів, життєвих історій людей, які пережили нацистську окупацію 1941-1943 років. Для збирання спогадів були створені групи старшокласників у школах Артемівського району.
Про свої пошуки та знахідки юні дослідники розповіли в ході районного зльоту пошукових загонів «Нащадки Перемоги», який відбувся у Сіверській ЗОШ № 1. Учні дев’яти шкіл району та гуртківці Центру дитячої та юнацької творчості виступили з творчими звітами про свою роботу, показали фрагменти відеозаписів інтерв’ю, привітали присутніх на зльоті ветеранів.
Високий рівень роботи юних пошуковців, небайдужість дитячих сердець до такої болісної сторінки історії, як окупація й злочини нацистів на нашій території, відзначили у своїх виступах методист відділу освіти райдержадміністрації Л.І. Щербак, голова координаційної ради дитячих громадських організацій Артемівського району В.М. Мамонова, керівник проекту «Заповідаємо вам пам’ять» С.М. Сикварова. Продемонстрований один із відеофільмів, створених у рамках проекту, які будуть безкоштовно розповсюджуватися по школах і бібліотеках. А записані школярами спогади старожилів увійдуть до книги, яка готується до друку.
Продовженням свята стало відкриття експозиції «Артемівський район у період окупації» в шкільному музеї Бойової слави. У ньому взяли участь настоятель Свято-Казанського храму м. Сіверська отець Сергій, представники Центрального Бахмутського козацького полку О.Б. Востоков і А.В. Короткий. Про окупаційні будні наочно розповідають архівні документи й світлини, а також військове спорядження й побутові речі часів війни, зібрані руками самих школярів. Було висловлене сподівання, що музей буде й далі поповнюватися і стане базою подальшої пошукової роботи з воєнної тематики.
Наступного дня відбулася зустріч у клубі-музеї селища Новолуганське, підготовлена його директором О.В. Кочурою у формі живого журналу. Зі словами привітання звернулися до присутніх начальник відділу культури райдержадміністрації О.О. Кучер, новолуганський сільський голова К.Ю. Саркісов, директор школи І.Ю. Шарипіна. Поділилися спогадами діти війни, свідки окупації М.Д. Кобзар, С.Н. Скрипникова. Виступи школярів, юних пошуковців теж були присвячені долям односельців, які пережили окупацію. Потім З.А. Жиліна, яка багато років очолювала клуб-музей, розповіла про ескадрилью літаків «Визволений Донбас», на будівництво якого збирали кошти працівники радгоспу імені 1 Травня в важкі для країни часи (1943-1944 роки). Учасники проекту «Заповідаємо вам пам’ять» презентували оновлену експозицію історії селища часів окупації.
На жаль, живих свідків подій періоду окупації стає дедалі менше, але їхні спогади, записані юними пошуковцями, безцінні й будуть служити джерелом життєвого досвіду для наступних поколінь. Допомагатимуть збереженню історичної пам’яті й нові музейні експозиції, відкриті в школах і культурних закладах району напередодні Дня Перемоги.Сегодня 30.10.2020

Пользовательского поиска


Будет полезно


Архив выпусков

октября 2020
ПНВТСРЧТПТСБВС
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Разделы выпуска